İçeriğe geç

KANITA DAYALI SAĞLIK REHBERİ

Yayınlarda araForum
Forum

Demir hapı almaya başladım ama dışkımda siyahlaşma ve mide bulantısı oluyor, sağlıklı mıyım yoksa bir şey mi oldu?

Ana sayfa › Forumlar › Sağlık Danışma, Literatür & Topluluk › Tanışma & Sağlıklı Yaşam Rutinlerimiz › Demir hapı almaya başladım ama dışkımda siyahlaşma ve mide bulantısı oluyor, sağlıklı mıyım yoksa bir şey mi oldu?

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
  • #9364

    Arkadaşlar merhaba, birkaç hafta önce kan taramasında demir eksikliği anemisi çıktı, doktor demir hapı (ferrous sulfate) verdi. İki üç gündür hapı alıyorum ama dün akşam dışkıma bakınca rengi biraz kararmış, neredeyse siyah gibi gelmişti. Üstüne üstelik hapı aldıktan sonra midede sürekli bulantı hissi oluyor, özellikle aç karnına alınca daha çok sinir oluyor.

    Şimdi kafam çok karışık. Bu siyah dışkı demir hapının normal bir etkisi mi yoksa bağırsaqlarımda bir kanama mı var, onu ayırt edemiyorum. Bulantı da normal mi yoksa hapı bırakıp bir şey yapmam mı lazım? Deneyimi olan var mı, nasıldı sizde bu süreç? Nasıl bir yol izlediniz?

    "Kemik Mineral Yoğunluğu (DEXA T-Score): +0.8 L1-L4 Normal | Yüksek darbesiz direnç antrenmanı koruması."
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

YAYINLARDA ARA

En az 3 karakter yazın.

KONULAR